Menu portálu
 
Anketa
Organizujete si na vaší škole sami semináře?

Napište nám! 
Databáze dodavatelů

hledání firem:
 

Školní stravování se rušit nebude
1.5.2014, Vladimír Bureš

Dne 15.dubna 2014 proběhl na půdě Senátu PČR zajímavý seminář na téma "Zdravější školní stravování". Přečtěte si více.

Dne 15.dubna 2014 proběhl na půdě Senátu PČR zajímavý seminář na téma "Zdravější školní stravování". Pozváni byli zástupci asociací školních jídelen, zástupci společností zabývajících se výživou, metodičtí pracovníci, senátoři, zástupci ministerstva školství a ministerstva zdravotnictví, zástupci obcí a další osobnosti, které se v oblasti školního stravování pohybují a mají k němu co říci. Gestorem akce byl senátor prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc.

Zajímavou a poměrně podrobnou rekapitulaci současného stavu školního stravování nastínila MUDr. Jarmila Rážová, PhD., ředitelka odboru ochrany veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví a doplnil ji i Ing. , Bc. et Bc. Petr Bannert, PhD., ředitel odboru vzdělávání MŠMT. Na to navázal Ing. David Bartůšek, bývalý poradce ministra školství a informoval přítomné o výsledcích práce Meziresortní pracovní skupiny MŠMT z let 2008-2009. Tři přednášky byly věnovány problematice výživy a jedna zajímavému projektu "Skutečně zdravá škola".

Následovala diskuse, v níž dominovala polemika odborníků na téma vegetariánského stravování. Nicméně došlo i na další témata, jako je např. negativní vliv prodejních automatů ve školách, provozování školních jídelen soukromými firmami, platové podmínky v ŠJ, vzdělávání kuchařů, atd.

Cílem tohoto setkání nebylo vyvodit nějaké závěry či rozhodnutí. Šlo o úvodní setkání tohoto typu po několika letech s cílem vyjasnit si současný stav školního stravování a pokusit se obnovit přerušenou práci meziresortní komise.

Za podstatné považujeme několik myšlenek, které tam opakovaně zazněly a nebyly žádným z účastníků zpochybněny:

- školní stravování v ČR je na velmi vysoké úrovni

- problémy školního stravování lze řešit drobnými změnami

- nikdo nechce školní stravování rušit

Na setkání zaznívaly i rozpory a odlišné názory, většinově se ale účastníci shodovali, že dalším jednáním lze shodu najít a řada účastníků nabízela svoji pomoc. Atmosféra mezi účastníky byla pozitivní. Věřme tedy, že školnímu stravování se blýská na lepší časy. ASPOS bude samozřejmě při tom a bude Vás i nadále informovat.

Ing. Vladimír Bureš, člen výboru ASPOS

Hodnocení článku
  
1 2 3 4 5


Diskuse k článku

k tomuto článku nejsou zatím žádné reakce...

Vypsat příspěvky    Přidat příspěvek


Reklama
Reklama
Dnes
středa 13.prosince 2017
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie

Nejste přihlášen(a).
Přihlášení / Registrace
hledání:
 


Všechna práva vyhrazena (c) 2017 Ředitel školy.cz, tým portálu, info@reditelskoly.cz. ISSN 1805-5168.